DOBROSAURUS

DOBROSAURUS

■ virtuálna vernisáž výstavy obrazov vyrobených z látok a textílií pre pripravovanú knihu Dobrosaurus ■ malé, povzbudzujúce a úsmevné gestá, príhody, ktoré sa udiali vo svete a robia tento svet lepším ■ autor: Martin Smatana

„Rád pracujem s textilnými materiálmi a látkami, z ktorých vyrábam bábky a animujem ich. Keď som dokončil svoj  film Šarkan, rozhodol som sa vytvoriť ilustrovanú knižku o dobrých správach zo sveta.V posledných týždňoch sa totiž stalo akýmsi pravidlom, že z masmediálnehopriestoru sa na nás valí množstvo negatívnych informácii. Človek, ktorý je odkázaný len na správy z médií postupne nadobúda pocit, že svet sa rúti do záhuby a nič nie je také, ako kedysi. V skutočnosti sa však na svete každý deň udeje aj veľa pozitívnych vecí.Rozhodol som sa preto raz za čas vybrať jednu dobrú správu zo sveta a vyrobiť k nej veselú ilustráciu. Takéto situácie sa dejú vo svete každý deň, no nie je o nich až tak počuť. Chcem vás preto poprosiť, že ak v správach, na sociálnych sieťach alebo v živote samotnom natrafíte na malé dobré skutky, ktoré robia náš svet lepším, dajte mi o nich prosím vedieť, a ja niektoré z nich vyrobím. Na budúci rok ich vydáme vo forme ilustrovanej knižky. Bude sa volať Dobrosaurus“, hovorí autor Martin Smatana.

V nasledujúcej prezentácii predstavujeme prvých 10 obrázkov, ktoré budú súčasťou pripravovanej knihy. Všetky  sú vytvorené ručne z prírodných materiálov, textílií, látok, papiera,skla a pod. V mesiaci október boli vystavené v Novej synagóge v Žiline.