KONCERT PRE OTVORENÉ OKNÁ DOBŠINSKÉHO SADU

KONCERT PRE OTVORENÉ OKNÁ DOBŠINSKÉHO SADU

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v spolupráci s OZ Dobšinského sad a Ivetou Martinkovou po dlhšej pauze pripravili pre obyvateľov ulice Dobšinského a tiež všetkých Žilinčanov Koncert do okien Dobšinského sadu, ktorý sa uskutoční 19. júna 2021 o 15.OO hod. v priestoroch Dobšinského sadu v Žiline.

Hudba už onedlho oslavuje svoj deň a pri tejto príležitosti sme sa rozhodli vrátiť k minuloročným plánom koncertovania v areáli sadu. Svetový deň hudby slúži na propagáciu hudobného umenia rôznych žánrov, ktoré zvýrazňujú jej rôznorodosť a rozmanitosť. Hudba nás sprevádza neustále. Vyvoláva emócie, vzbudzuje radosť, ale aj smútok. Niekto hudbu len rád počúva a niekto má dar hudbu aj vytvárať.

Pozývame vás preto nielen do okien, ale aj do vnútrobloku Dobšinského sadu, kde na vás bude čakať pestrý hudobný folklórny program. Účinkujúci sa postarajú o príjemne strávené popoludnie plné ľudových piesní. Opäť vystúpi Martin Levko, inštrumentalista a interpret ľudových piesní a predstaví sa i Klub autentického folklóru Hojana. Bodkou na záver bude detská ľudová hudba DFS Lieska.

Online stream podujatia môžete sledovať na facebook stránke KrKS.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie ruší.