Molnárova technika v Žiline

Klub autentického folklóru Hojana pozýva členov folklórnych kolektívov na tanečné dielne s výučbou Molnárovej techniky ako doplnkovej tanečnej techniky pre interpretov ľudového tanca. Workshop sa uskutoční počas dvoch víkendov, a to 20. a 27. novembra 2021, vždy od 14.00 v priestoroch Centra pohybu a tanca Labyrint v Žiline.

Lektorka Katarína Galbičková, tanečná pedagogička a profesionálna tanečnica, sa zameria na tanečné vzdelávanie formou technického tréningu – Molnárovej techniky, vytvorenej tanečníkom Istvánom Molnárom. Cieľom je predstaviť účastníkom súbor cvičení vychádzajúcich z jednoduchých prirodzených pohybov ako chôdza, beh či skok, ktoré rozvíjajú silu a pružnosť nôh, držanie tela alebo techniku rotácie. Tanečná dielňa bude ukážkou, ako možno ľudový tanec učiť aj inak ako iba ľudovým tancom.

Podujatie sa uskutoční v súlade s protipandemickými opatreniami a bude realizované v režime KZ, teda pre kompletne zaočkovaných. Účastnícky poplatok za tanečnú dielňu je 5€, kapacita je obmedzená. Prihlášky a bližšie informácie na ahoj@hojana.sk

Tanečné dielne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.