LINORYT – pozvánka na workshop

Krajské kultúrne stredisko v Žiline vás pozýva na výtvarný workshop zameraný na LINORYT – grafickú techniku tlače z výšky, pri ktorej sa obtlačí na papier iba tá časť, ktorú grafik nevyryl. Vyrytá plocha ostáva biela. Podkladom, do ktorého sa ryje rydlom je linoleum. Týmto spôsobom je možné vytvárať viacero kópií toho istého diela a tiež vytvárať farebné kombinácie. Každá kópia je však originál, nakoľko každý odtlačok sa môže líšiť sýtosťou farby a intenzitou odtlačenia.

Podkladom, do ktorého sa ryje rydlom je linoleum.

Pre koho je workshop určený

Workshop je určený pre všetky „tvorivé tvory“, ktoré si chcú vyskúšať grafickú techniku linorytu. V spoločnosti ďalších “tvorivcov” si vyskúšate jednoduché a zároveň kreatívne zobrazenie rôznych námetov pomocou tejto techniky. Workshopom vás prevedie skúsený lektor a grafik Mgr. art. Andrej Mazúr. Pod jeho vedením si vytvoríte jedinečné grafiky.

Čo si treba priniesť

Na workshop je potrebné si priniesť pracovný odev, rydlá, handričku na utieranie, mäkkú ceruzku a predlohu, ktorú chcete odtláčať. Námet predlohy môžete zvoliť podľa vlastného uváženia – kresba alebo fotokópia (max. vo formáte A4). Ostatný potrebný materiál bude zabezpečený (lino, farby, lis, valčeky, A3 výkresy). Počas workshopu bude prichystané malé občerstvenie (káva a čaj). Obedná pauza: 12.00 – 12.30 h (strava nie je zabezpečená).

Cena

Účastnícky poplatok za workshop je 5€. Maximálny počet účastníkov je 12 osôb.

Spôsob úhrady účastníckeho poplatku

  1. prevodom na účet
    • IBAN SK96 8180 0000 0070 0048 1272
    • popis platby: uveďte vaše Meno a priezvisko
  2. v hotovosti (na mieste v deň konania)

Prihlasovanie

Na workshop sa môžete prihlásiť do štvrtka 3.2.2022 tu: https://forms.gle/c3U1cDQqQFejMsYv5

Bližšie info: 0915 787 299 alebo provderova@vuczilina.sk

Podujatie v režime OP.