PREDNÁŠKA – MATÚŠ ZAJAC A JEHO REFLEXIA NA SPOLOČNOSŤ CEZ DOKUMENTÁRNY POHĽAD , WORKSHOP – EDITOVANIE

PREDNÁŠKA – MATÚŠ ZAJAC A JEHO REFLEXIA NA SPOLOČNOSŤ CEZ DOKUMENTÁRNY POHĽAD

WORKSHOP – EDITOVANIE

Krajské kultúrne stredisko v Žiline Vás pri príležitosti Svetového dňa umenia pozýva na dvojdňové vzdelávacie podujatie s fotografom Matúšom Zajacom.

Prednáška s názvom MATÚŠ ZAJAC A JEHO REFLEXIA NA SPOLOČNOSŤ CEZ DOKUMENTÁRNY POHĽAD sa bude konať v piatok 8. apríla 2022 o 17.00 hod. v Makovického dome v Žiline.

Zameraná bude najmä na predstavenie tvorby dokumentaristu Matúša Zajaca a analýzu jednotlivých fotografií. V závere bude priestor na otázky a otvorenú diskusiu.

Pokračovať budeme v sobotu 9. apríla 2022 od 10.00 hod. workshopom EDITOVANIE. Ten je určený najmä pre pokročilých fotografov venujúcim sa dokumentárnej, street, reportážnej a portrétnej fotografii. Na workshop je potrebné si priniesť vlastné fotografie v tlačenej alebo elektronickej forme, ktoré budete následne spoločne s lektorom konzultovať.

Na workshop sa prihlásite prostredníctvom REGISTRAČNÉHO FORMULÁRU, ktorý nájdete tu: https://forms.gle/aP8wE4NhwWvAZv3QA

Maximálny počet účastníkov je 8. Termín uzávierky na registráciu do 6. 4. 2022.

V sobotu bude pripravené malé občerstvenie (voda, káva, čaj). Prestávky počas workshopu určuje lektor. Obedná pauza bude v čase od 12.30 do 13.30 hod. Strava nie je zabezpečená. Predpokladaný záver workshopu je plánovaný okolo 15.30 hod.

V prípade záujmu si môžete na workshope zakúpiť dve knihy Matúša Zajaca: kniha OUT – 20 EUR, kniha IN – 40 EUR

Vstup na prednášku a workshop je ZDARMA.

Bližšie info: 0915 787 299 alebo nvaskova@vuczilina.sk

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

www.krkszilina.sk, www.zajacphoto.com