SYMPÓZIUM O NÁDEJI 2022 – UMENIE ŽIŤ III.

SYMPÓZIUM O NÁDEJI 2022 – UMENIE ŽIŤ III.

Krajské kultúrne stredisko v Žiline Vás aj tento rok opäť pozýva na prednášky, diskusie a besedy v rámci tretieho ročníka Sympózia o nádeji 2022.

Budúci týždeň nás čaká v poradí tretia prednáška, tentokrát z oblasti spoločenského života, informačnej bezpečnosti, mediálnej gramotnosti a kritického myslenia. Téma znie NENECHÁVAJTE SA OVLÁDAŤ DEZINFORMÁCIAMI.

Májovým hosťom bude Aneta Bednářová z Akademie mediální gramotnosti v Prahe. Zaoberá sa výskumom médií, dezinformáciami a kritickým myslením. Už 8 rokov pracuje ako profesionálna lektorka v českom i medzinárodnom prostredí a spolupracuje s českými a zahraničnými školami, médiami a neziskovými organizáciami.

V utorok 31. mája 2022 o 13.00 hod. u nás v Makovického dome privítame študentov z Obchodnej akadémie Tomáša Akvinského v Žiline. S týmto školským publikom sa pani Bednářová nestretne prvýkrát. Počas obdobia pandémie a nútenej online výučby sa začiatkom roku 2021 uskutočnil webinár, kde lektorka maturantov previedla aktuálnou témou a zodpovedala všetky ich zvedavé otázky. Tentokrát sa spoločne môžeme tešiť na triedu druhého ročníka s ktorými sa opäť porozpráva o nebezpečných nástrahách online priestoru, ako rozlíšiť fakty od nepravdivých informácií a o tom, kde hľadať relevantné zdroje.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.