Koncert pre otvorené okná Dobšinského sadu – 16. 10. 2022

Koncert pre otvorené okná Dobšinského sadu

Krajské kultúrne stredisko v Žiline v spolupráci s OZ Dobšinského sad vás pozýva na ďalší Koncert pre otvorené okná Dobšinského sadu. Už sa však nemusíte pozerať len z okien panelákov či stáť za oploteným areálom. Príďte si atmosféru koncertu vychutnať opäť naplno a strávte spolu s nami príjemné nedeľné popoludnie.

Tentokrát je koncert organizovaný pri príležitosti Medzinárodného dňa hudby (1. 10. 2022) a spojí viaceré hudobné žánre. Tešiť sa môžete na obľúbený folklór v podaní Speváckej skupiny Spievanky z Centra voľného času Kuzmányho v Žiline, ktorá vystúpi spolu s Ľudovou hudbou Parta zo Strečna. Pokračovať budeme tak trochu netradične. Oddýchneme si pri hre na ukulele v podaní talentovaného speváka a hudobníka Petra Kulicha. Záverečnou bodkou programu bude veselé DUO Funky People. Zaznejú známe melódie domácich i zahraničných piesní v podaní Kristíny Vrúbelovej (spev) a Dušana Vrúbela (gitara).

Tešiť sa môžete aj na sprievodný program a iné aktivity. Členovia DFS Stavbárik zo Žiliny zapoja najmenšie publikum do detských hier a predvedú, ako sa deti hrávali kedysi. Poradiť sa o sušení byliniek, tvorbe herbára, porozprávať o príprave sezónnych čajov a prevencie v aktuálnom chrípkovom období sa môžete s bylinkárkou Annou Michulkovou. Zastavte sa v “stánku” Bylinkovej poradne na osviežujúcu limonádu alebo sa zohrejte pri horúcom čaji.

Podrobný harmonogram nájdete čoskoro na našej webovej stránke.

Na podujatí sa bude podávať vegánske jedlo. Vopred by sme vás však chceli upozorniť, že by sme sa radi vyhli používaniu jednorázového plastového riadu, a preto vás chceme požiadať v rámci zachovania čo najväčšej ohľaduplnosti voči prírode, o prinesenie si vlastnej misky, lyžice aj pohára. (Niečo budeme mať samozrejme pripravené aj my.)

Čakáme vás v nedeľu 16. októbra 2022 od 13.00 hod. v Dobšinského sade na sídlisku Vlčince – Žilina. Veríme, že babie leto ešte počká aj na nás a počasie nám bude priať.

Vstup voľný.

Zmena programu vyhradená.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.