SYMPÓZIUM O NÁDEJI 2022 – UMENIE ŽIŤ IX.

SYMPÓZIUM O NÁDEJI 2022 – UMENIE ŽIŤ IX.

Krajské kultúrne stredisko v Žiline Vás aj tento rok opäť pozýva na prednášky, diskusie a besedy v rámci tretieho ročníka Sympózia o nádeji 2022.

Na poslednej, decembrovej prednáške tohto roku sa budeme rozprávať o kultúre. Kultúre a umení, ktoré každý z nás potrebuje.

30 dní, 36 miest, 50 kultúrnych centier, 28 681 výškových metrov, 1 798 kilometrov, 165 hodín. Marek Adamov, jeden zo zakladateľov kultúrnych priestorov Stanica Žilina – Záriečie a Nová synagóga v Žiline sa v priebehu pandemickej dovolenky v roku 2021 rozhodol vydať na cyklopotulky naprieč slovenskými kultúrnymi centrami. Svoje presuny medzi mestami a miestami poctivo mapoval a sociálne siete sa stali jeho verejným denníkom i galériou.

Hoci vydanie knihy nebolo dôvodom, prečo sa pýtať na začiatky, pandemické fungovanie a ambície kultúrnych centier, tento “výlet” a zápisky z neho sa nakoniec dostali aj na papier.

Budúci týždeň, v pondelok 19. decembra 2022 príďte zistiť viac o CykloKulTúre a zážitkoch s ňou spojených. Čakajú vás aj dokumentačné zábery z ciest a program spestrí basgitarista Rodion Sun Lion. Moderovanú diskusiu povedie riaditeľ Krajského kultúrneho strediska v Žiline. Tešíme sa na vás o 16. 30 hod. v podkroví Makovického domu v Žiline.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.