PO KYSUCKY

🎶PO KYSUCKY – TRADIČNÁ HUDBA A PIESNE KYSÚC🎶 Program k uvedeniu nového CD

CD PO KYSUCKY nadväzuje na úspešný projekt Muziky z Javorníkov ( pozrieť si môžete tu: https://youtu.be/e2uDL-ynhic ), popri ktorom sa dostalo do rúk autorov veľa zaujímavého, doteraz nespracovaného materiálu z Kysúc. To ich inšpirovalo pátrať ďalej.

ĽH Javorníček a kamaráti chcú pomocou tohto projektu predstaviť jedinečnú pestrosť a krásu hudobného folklóru, tak “po kysucky” a oživiť zabudnuté najzaujímavejšie miestne herné a spevné prejavy z jednotlivých obcí Kysúc ako napr. Makov, Kelčov, Turzovka, Staškov, Zákopčie, Skalité, Čierne, Oščadnica, Vadičov, Zborov nad Bystricou, Stará Bystrica, Riečnica a Terchová. Z týchto obcí sa na rekonštrukciu podarilo získať dostatočné množstvo zvukových a rukopisných materiálov zozbieraných slovenskými a najmä moravskými zberateľmi.

Milovníci folklóru, pozývame vás v sobotu 4. februára 2023 o 18.00 hod. do Domu odborov v Žiline. Tešiť sa môžete nielen na pestrý hudobný program, ale i ďalších pozvaných tanečných hostí.

Viac informácií o programe a účinkujúcich nájdete na webovej stránke http://www.javornicek.sk. Pozrieť si ich môžete aj na Facebooku a Instagrame ĽH Javorníček.

Vstupenky je možné zakúpiť online cez Ticketportal alebo priamo v Dome odborov.

Tešíme sa na vás! 🙂