VÝSTAVA – SYMBIÓZA KONTRASTOV

🎨VÝSTAVA – SYMBIÓZA KONTRASTOV🎨

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva na výnimočnú výstavu študentiek Súkromnej školy umeleckého priemyslu v Žiline.

Andrejka študuje odbor grafický a priestorový dizajn. V jej tvorbe dominujú najmä grafiky, ilustrácie a maľby. Danielka študuje odbor interiérový dizajn. Vo svojej tvorbe sa zameriava predovšetkým na figurálne kresby a maľby. Malá ukážka prác, ktorú si pre vás pripravili poukazuje na rozdielnosť prelínajúcu sa so vzájomnou doplnkovosťou sestier.


OPIS VÝSTAVY SLOVAMI AUTORIEK:

Naša výstava ma názov Symbióza kontrastov – spolunažívanie kontrastných javov. Názov výstavy je odvodený z faktu, že sme dvojičky. Väčšinu času trávime spolu a navzájom sa dopĺňame, jedna žije druhou a naopak. Máme rovnaké postoje, pohľad na svet, no zároveň sme každá samostatná bytosť odlišujúca sa od tej druhej kontrastnými (niekedy až úplne opačnými) vlastnosťami. Odlišujeme sa aj vo výtvarnej tvorbe, každá má svoj umelecký štýl, prostredníctvom ktorého sa vyjadrujeme a vnímame okolitý svet.

Andrea Žilková a Daniela Žilková, III.A SŠUP


Výstavu nájdete v priestoroch cukrárne Nadácie Žilinského samosprávneho kraja na Ul. Republiky 1 v Žiline (bočný vchod Považskej galérie umenia). Verejnosti je prístupná od dnes 27. marca 2023 do 30. júna 2023 a to v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hod.

Ak chcete o Andrejke a Danielke vedieť viac, na stoloch v cukrárni Nadácie ŽSK nájdete od zajtrajšieho dňa malý informačný letáčik o tom, čo je pre dievčatá inšpiráciou a prečo pre nich umenie nie je len hocijaká záľuba.

Poďakovanie za spoluprácu pri organizovaní patrí PhDr. Gabriele Podolanovej a za odbornú pomoc pri inštalácii výstavy ďakujeme Mgr. art. Andrejovi Mazúrovi.

Tešíme sa na vašu návštevu.🥰