MEDZINÁRODNÝ DEŇ RÓMOV

MEDZINÁRODNÝ DEŇ RÓMOV

Krajské kultúrne stredisko v Žiline opäť pripravilo podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa rómov. Po štvorročnej prestávke sme tu znovu s ďalším úspešným životným príbehom. A nie jedným.

Timea Kóšová a Patrik Šarközi sú mimoriadne nadaní. Obaja majú zlato v hrdle. Sú motivovaní vlastnými cieľmi, ktoré sú odhodlaní aj dosiahnuť. My im mimoriadne držíme palce a preto sme sa rozhodli pokračovať v prezentovaní ich talentu. V rozvíjaní talentu im pomáha občianske združenie Divé maky a finančne ich môžete podporiť aj Vy. Viac o štipendistoch Divých makov a možnostiach pomoci sa dočítate tu: https://divemaky.sk/.

Podujatie je organizované pre návštevníkov Komunitného centra “Na Predmestí”, ktoré poskytuje poradenstvo či realizuje voľnočasové aktivity pre rómsku komunitu žijúcu na Bratislavskej ulici v Žiline. Timejka a Paťko sa nám predstavia už tento týždeň vo štvrtok 6. apríla 2023. Budeme spievať, rozprávať sa aj diskutovať.

Za spoluprácu ďakujeme KC “Na predmestí”, Mestu Žilina a OZ Divé maky. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.