VÍŤAZI KRAJSKÉHO KOLA SÚŤAŽE ENIKI BENIKI

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pripravilo krajské kolo postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych kolektívov Eniki beniki, ktorá sa uskutočnila 16. apríla v Dome odborov Žilina.

Žilinský kraj reprezentovali deti z DFS Kelčovan, DFSk Hajovček zo Strečna, DFS Pramienok z Liptovského Mikuláša, DFS Turiec z Martina, DFS Lokčan z Lokce a DFS Roháčik zo Zuberca.

Účinkujúcich hodnotila 5 členná odborná porota v zložení: Lenka Konečná – etnochoreologička, tanečná pedagogička, choreografka, Vanda Golianová – tanečná pedagogička, etnologička, choreografka, Miroslava Kulfasová – etnologička, tanečná pedagogička, Jana Veselovská – etnologička, odborná metodička pre tradičnú kultúru a Alfréd Lincke – tanečný pedagóg, autor programov folklórnych festivalov.


Počas rozborového seminára prebiehali aj sprievodné aktivity pre deti. Školičku tanca viedli Miroslava Paráčová a Mária Vankušová, členky KAF Hojana a o rozvíjanie tvorivých zručnosti sa postarala remeselníčka Otília Kadašiová, ktorá predviedla ukážku spracovania vlny.


O plynulý priebeh súťaže sa nám postarala moderátorka Lucia Langová.


Hlavným partnerom, garantom a vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave.

Výsledky súťaže:
Zlaté pásmo s priamym postupom: DFS Kelčovan
Zlaté pásmo s návrhom na postup: DFSk Hajovček zo Strečna, DFS Pramienok
Strieborné pásmo: DFS Turiec, DFS Lokčan, DFS Roháčik
Špeciálna cena poroty za presvedčivý prejav: DFS Roháčik

Víťazom srdečne gratulujeme a prajeme veľa šťastia v celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 20 – 21. mája v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši.

Foto: Natália Vašková


Foto: Roman Artim